Німеччина готова надіслати в Україну неозброєні безпілотники для моніторингу ситуації на Донбасі. Можливість їхнього залучення перевірять солдати Бундесверу.

Німеччина готова відправити в Україну безпілотники для спостереження за припиненням вогню в Східній Україні. У вівторок, 16 вересня, в Україну прибувають 14 солдатів Бундесверу, які перевірять можливість участі безпілотників в місії ОБСЄ, повідомляє агентство dpa з посиланням на Міністерство оборони Німеччини. Німецькі солдати в рамках даного проекту співпрацюватимуть із французькими фахівцями. Окрім експертів, що спеціалізуються на безпілотниках, до складу групи входить також логістичний, технічний та медичний персонал.

Дослідження триватиме від трьох до п’яти днів, йдеться у повідомленні, опублікованому на сайті Міністерства оборони Німеччини. Солдати повинні на місці уточнити, скільки співробітників потрібно залучити для використання безпілотників типу “Luna”, які захисні заходи необхідно провести та яка має бути підтримка санітарів та логістики. Дослідження проходитиме під керівництвом та за підтримки ОБСЄ.

Як повідомлялося раніше, міжнародні спостерігачі ОБСЄ планують застосувати для моніторингу на Сході України безпілотні розвідувальні літаки. У суботу, 13 вересня, президент України Петро Порошенко і голова ОБСЄ Дідьє Буркгальтер провели телефонну розмову щодо ситуації з припиненням вогню на Донбасі та застосування безпілотних літальних апаратів. Порошенко дав дозвіл на використання ОБСЄ безпілотників, а Буркгальтер пообіцяв доставити їх в Україну вже найближчим часом. У понеділок, 15 вересня, міністр закордонних справ Австрії Себастьян Курц заявив, що Австрія планує надати 10 австрійських безпілотників для місії ОБСЄ.

Неозброєний безпілотник “Luna” має всього 2,36 метра в довжину,важить 40 кілограмів та може в реальному часі передавати на наземну станцію відео, зображення та зйомки інфрачервоною камерою.

Залишіть, будь ласка, Ваші контактні дані, і ми зв'яжемося з Вами