Поліція затримала п’ятьох осіб, які намагалися вивісити прапор України на Великому Кам’яному мосту в центрі Москви. Відеозапис затримання вранці в неділю, 24 серпня, опублікувало на YouTube видання «Грани.ру».

Затриманих доставили в ОВД «Замоскворіччя», а потім перевезли в ОВД «Хамовники», повідомляє сайт «ОВДІнфо».

Як розповіла радіостанції «Ехо Москви» одна із затриманих, активісти хотіли привітати Україну з Днем незалежності. За її словами, поліцейські визнали їх дії неузгодженою акцією. Як заявив ІТАРТАРС джерело в правоохоронних органах, активістів затримали за «акцію на підтримку України». Їх можуть притягнути до адміністративної відповідальності за статтею 20.2 КоАП (порушення встановленого порядку організації або проведення акції).

Напередодні в Олександрівському саду затримали чотирьох активістів і журналіста, записували відеозвернення з нагоди Дня незалежності України. Їх доставили в ОВД «Китаймісто» і незабаром відпустили, взявши з них письмові роз’яснення.

Вранці 20 серпня на шпиль висотки на Котельнической набережній Москви встановили український прапор, а венчающую шпиль зірку розфарбували в кольори прапора. Слідство завело кримінальну справу про хуліганство, затримані четверо підозрюваних – молодих людей-бейсджамперів. Проте напередодні відомий київський руфер Mustang в своєму фейсбуці зізнався, що це він розфарбував зірку. На доказ він опублікував «СЕЛФІ» з наполовину пофарбованої в блакитний колір зіркою на тлі нічної Москви.

Президент України Петро Порошенко в фейсбуці назвав символічним те, що за кілька днів до Дня незалежності країни в кольори її прапора «розфарбували, можливо, найбільшу висотку в Москві».

Залишіть, будь ласка, Ваші контактні дані, і ми зв'яжемося з Вами